Parodie

Jak to vypadá a co všechno se stane, když si Václav Moravec, Ester Janečková nebo David Vávra pozvou do svých televizních pořadů Karla IV.? O tom je unikátní osmidílný seriál rozhlasových parodií se skvělým hereckým obsazením. David Prachař v roli Karla IV. a v dalších rolích Martin Myšička, Miroslav Krobot, Jaroslav Plesl, Martha Issová, Anička Polívková a řada dalších. Poslouchejte na Radiožurnálu a na webu kareljeking.cz od pondělí 25. 4.!

SAMA V DOMĚ

Karel IV. hostem Stáni Lekešové
Stáňa Lekešová měla nedávno v pořadu Sama v domě výjimečnou příležitost povídat si nejen s císařem a králem Karlem IV., ale i s jeho třetí manželkou Annou Svídnickou. Pikantní detaily z jejich soukromí si poslechněte zde!

Obsazení
Moderátorka: Stanislava Lekešová
Karel IV.: David Prachař
Anna Svídnická: Lenka Krobotová
Anna Falcká: Martha Issová
Blanka z Valois: Kristina Lukešová

RYČNÁ MĚSTA

Setkání Karla IV. s Davidem Vávrou
David Vávra si při svých cestách za architekturou v pořadu Ryčná města udělal výlet do čtrnáctého století. Na vlastní oči se tak přesvědčil, jak se vlastně stavěl Karlův most. Co vlastně zedníci přidávali do malty? Poslouchejte zde!

Obsazení
Moderátor: David Vávra
Karel IV.: David Prachař
Zedník 1: Alexander Minajev
Zedník 2: Jaroslav Plesl
Vozka: Petr Jeništa
Hlasatel: David Novotný

STUDIO DŘEVEC

Karel IV. hostem Vojtěcha Bernatského
Fotbal, hokej, tenis – to už je pro Vojtěcha Bernatského nuda. Nedávno navštívil s Karlem IV. pravý středověký turnaj. A byla to řežba! Rytíři se s tím opravdu nemazlili.... Jestli byl Karel IV. skutečný expert na souboje s dřevcem v ruce si poslechněte zde!

Obsazení
Moderátor: Vojtěch Bernatský
Reportér: František Kuna
Vlasta: Josef Polášek
Karel IV.: David Prachař

GONDÍCI X.Y.Z.:

Karel IV. v pořadu Gondíci x. y. z.
Speciál hobby magazínu Adély a Dalibora Gondíkových navštívil exkluzivní host – císař Karel IV. Společně se vypravili na exkurz za obyčejnými lidmi jeho doby. Že při tom Otec vlasti přijde k úrazu asi nikdo nečekal. Další díl unikátních rozhlasových parodií poslouchejte zde!

Obsazení
Moderátoři: Adéla a Dalibor Gondíkovi
Karel IV.: David Prachař
Ratmír: David Novotný
chlapec: Jan Vokrouhlecký
děvče: Ema Pleskačová

DOSTANETE SLOVO

Karel IV. hostem Michaely Jílkové
V pořadu Michaely Jílkové Dostanete slovo! se nedávno sešla bizarní sestava hostů. Otec vlasti Karel IV., mravokárce Jan Milíč z Kroměříže, dvě prostitutky a kat. Debata o správné víře se jim ale tak trochu zvrhla. Jak? Poslouchejte zde!

Obsazení
Moderátorka: Michaela Jílková
Karel IV.: David Prachař
Jan Milíč z Kroměříže: Petr Jeništa
Kat Václav: David Novotný
Klára: Anna Polívková
Magda: Natálie Drabiščáková

NAVAŘENO

Karel IV. a Navařeno
Průvodci kulinářským pořadem Navařeno Jana Boušková a Václav Vydra nedávno přivítali opravdu výjimečné hosty. Císaře Karla IV. a další urozené šlechtice. Nechali si uvařit prase na lehko. Chcete znát recept? Poslouchejte zde!

Obsazení
Moderátoři: Jana Boušková, Václav Vydra
Karel IV.: David Prachař
Falckrabě: Martin Myšička
Kuchař: Miroslav Krobot
Vévoda: Martin Hofmann

DOPIS PRO TEBE

Karel IV. v pořadu Dopis pro Tebe
V pořadu Ester Janečkové Dopis pro Tebe se přepisovaly dějiny. Císař a král Karel IV. nechal odkrýt stěnu a setkal se se svým nemanželským synem Vilémem. Bylo to skutečně dojemné a napínavé setkání. Detaily si poslechněte zde!

Obsazení
Moderátor: Ester Janečková
Karel IV.: David Prachař
Vilém: Jaroslav Plesl
Jarka: Jaroslava Kretschmerová

DOTAZY VÁCLAVA MORAVCE

Karel IV. hostem Václava Moravce
Václav Moravec si do svého pořadu Dotazy V. M. tentokrát pozval jedinečné hosty. Karla IV. a jeho politického soupeře v boji o císařskou korunu Ludvíka Bavora. Ve studiu se pak odehrála skutečně ostrá debata. Poslechněte si jí zde!

Obsazení
Moderátor: Václav Moravec
Ludvík Bavor: Ondřej Vetchý
Karel IV.: David Prachař